73 Chantome PES 2010
| Name | Chantome |
|---|---|
| Full Name | Clément Chantôme |
| ID | 35034 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
53
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
78
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
70
Shot Power
80
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
79
Swerve
71
Header
75
Jump
80
Technique
76
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Chantome |
|---|---|
| Full Name | Clément Chantôme |
| ID | 35034 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
