65 Chantome PES 2009
| Name | Chantome |
|---|---|
| Full Name | Clément Chantôme |
| ID | 35034 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
50
Defence
71
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
70
Shot Power
75
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
70
Swerve
65
Header
73
Jump
78
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Chantome |
|---|---|
| Full Name | Clément Chantôme |
| ID | 35034 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
