82 Creibaad (Kluivert) PES 2009
| Name | Creibaad |
|---|---|
| Real Name | Kluivert |
| Full Name | Patrick Kluivert |
| ID | 66462 |
| Real ID | 926 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Scotland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
46
Defence
87
Body Balance
69
Stamina
77
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
74
Agility
90
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
80
Shot Power
87
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
84
Header
80
Jump
88
Technique
71
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
2
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
- Scoring
- Post Player
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Creibaad |
|---|---|
| Real Name | Kluivert |
| Full Name | Patrick Kluivert |
| ID | 66462 |
| Real ID | 926 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Scotland |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 1409 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
