84 Creibaad (Kluivert) PES 2010
| Name | Creibaad |
|---|---|
| Real Name | Kluivert |
| Full Name | Patrick Kluivert |
| ID | 66462 |
| Real ID | 926 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
46
Defence
87
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
74
Agility
87
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
83
Shot Power
90
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
86
Header
85
Jump
88
Technique
71
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
2
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- Tactical Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Post Player
| Name | Creibaad |
|---|---|
| Real Name | Kluivert |
| Full Name | Patrick Kluivert |
| ID | 66462 |
| Real ID | 926 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players