86 Kluivert PES 2008
| Name | Kluivert |
|---|---|
| Full Name | Patrick Kluivert |
| ID | 926 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | LOSC Lille Metropole |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
46
Defence
91
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
76
Agility
90
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
83
Shot Power
92
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
86
Header
86
Jump
91
Technique
71
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
2
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Positioning
- Passing
- Scoring
- Post Player
- One-Touch Pass
| Name | Kluivert |
|---|---|
| Full Name | Patrick Kluivert |
| ID | 926 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | LOSC Lille Metropole |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
