68 D S Li (Lee Dong Gook) PES 2009
| Name | D S Li |
|---|---|
| Real Name | Lee Dong Gook |
| Full Name | Lee Dong-gook |
| ID | 67297 |
| Real ID | 1761 |
| Nationality | South Korea |
| Club | Belgium |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 1408 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
33
Defence
82
Body Balance
72
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
82
Response
69
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
82
Shot Power
80
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
57
Swerve
79
Header
73
Jump
70
Technique
79
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | D S Li |
|---|---|
| Real Name | Lee Dong Gook |
| Full Name | Lee Dong-gook |
| ID | 67297 |
| Real ID | 1761 |
| Nationality | South Korea |
| Club | Belgium |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 1408 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
