69 Lee Dong Gook PES 2010
| Name | Lee Dong Gook |
|---|---|
| Full Name | Lee Dong-gook |
| ID | 1761 |
| Nationality | South Korea |
| Club | Free Agent |
| National Team | South Korea |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
40
Defence
81
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
80
Response
68
Agility
69
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
80
Shot Power
76
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
63
Swerve
79
Header
76
Jump
72
Technique
76
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
- Post Player
| Name | Lee Dong Gook |
|---|---|
| Full Name | Lee Dong-gook |
| ID | 1761 |
| Nationality | South Korea |
| Club | Free Agent |
| National Team | South Korea |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
