82 Darit (Davids) PES 2009
| Name | Darit |
|---|---|
| Real Name | Davids |
| Full Name | Edgar Davids |
| ID | 66459 |
| Real ID | 923 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Northern Ireland |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
70
Defence
80
Body Balance
86
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
86
Response
86
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
86
Shot Power
72
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
69
Swerve
67
Header
91
Jump
83
Technique
67
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Darit |
|---|---|
| Real Name | Davids |
| Full Name | Edgar Davids |
| ID | 66459 |
| Real ID | 923 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Northern Ireland |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 1409 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
