88 Darit (Davids) PES 2010
| Name | Darit |
|---|---|
| Real Name | Davids |
| Full Name | Edgar Davids |
| ID | 66459 |
| Real ID | 923 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
72
Defence
80
Body Balance
97
Stamina
85
Top Speed
86
Acceleration
87
Response
87
Agility
81
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
88
Shot Power
75
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
69
Swerve
67
Header
94
Jump
83
Technique
69
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
- S09 Covering
| Name | Darit |
|---|---|
| Real Name | Davids |
| Full Name | Edgar Davids |
| ID | 66459 |
| Real ID | 923 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players