71 Di María PES 2008
| Name | Di María |
|---|---|
| Full Name | Ángel Di María |
| ID | 37106 |
| Nationality | Argentina |
| Club | SL Benfica |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
39
Defence
73
Body Balance
82
Stamina
76
Top Speed
81
Acceleration
72
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
79
Shot Power
76
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
74
Swerve
63
Header
75
Jump
80
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Di María |
|---|---|
| Full Name | Ángel Di María |
| ID | 37106 |
| Nationality | Argentina |
| Club | SL Benfica |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
