75 Di Maria PES 2009
| Name | Di Maria |
|---|---|
| Full Name | Ángel Di María |
| ID | 37106 |
| Nationality | Argentina |
| Club | SL Benfica |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
42
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
77
Response
84
Agility
84
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
80
Swerve
63
Header
75
Jump
85
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Di Maria |
|---|---|
| Full Name | Ángel Di María |
| ID | 37106 |
| Nationality | Argentina |
| Club | SL Benfica |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
