77 Di Maria PES 2010
| Name | Di Maria |
|---|---|
| Full Name | Ángel Di María |
| ID | 37106 |
| Nationality | Argentina |
| Club | SL Benfica |
| National Team | Argentina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
42
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
77
Response
84
Agility
86
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
78
Shot Power
82
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
80
Swerve
63
Header
75
Jump
85
Technique
76
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S16 One-Footed Roulette
- Dribbling
| Name | Di Maria |
|---|---|
| Full Name | Ángel Di María |
| ID | 37106 |
| Nationality | Argentina |
| Club | SL Benfica |
| National Team | Argentina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

