65 Diego Capel PES 2008
| Name | Diego Capel |
|---|---|
| Full Name | Diego Capel |
| ID | 31383 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sevilla FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
40
Defence
63
Body Balance
80
Stamina
73
Top Speed
80
Acceleration
67
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
74
Shot Power
66
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
68
Swerve
63
Header
75
Jump
76
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Diego Capel |
|---|---|
| Full Name | Diego Capel |
| ID | 31383 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sevilla FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
