77 Diego Capel PES 2009
| Name | Diego Capel |
|---|---|
| Full Name | Diego Capel |
| ID | 31383 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
47
Defence
72
Body Balance
81
Stamina
84
Top Speed
89
Acceleration
69
Response
85
Agility
87
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
74
Swerve
63
Header
73
Jump
78
Technique
85
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Diego Capel |
|---|---|
| Full Name | Diego Capel |
| ID | 31383 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sev Blanco |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
