77 Diego Capel PES 2010
| Name | Diego Capel |
|---|---|
| Full Name | Diego Capel |
| ID | 31383 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sevilla F.C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
72
Body Balance
81
Stamina
84
Top Speed
89
Acceleration
74
Response
85
Agility
85
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
74
Swerve
63
Header
73
Jump
80
Technique
90
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S19 Quick Scissors Dribble
- P06 Speed Merchant
- Dribbling
- Side
| Name | Diego Capel |
|---|---|
| Full Name | Diego Capel |
| ID | 31383 |
| Nationality | Spain |
| Club | Sevilla F.C. |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
