77 Duda PES 2008
| Name | Duda |
|---|---|
| Full Name | Duda |
| ID | 7500 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Sevilla FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
48
Defence
72
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
67
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
82
Shot Power
69
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
89
Swerve
64
Header
69
Jump
78
Technique
77
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
| Name | Duda |
|---|---|
| Full Name | Duda |
| ID | 7500 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Sevilla FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
