76 Duda PES 2010
| Name | Duda |
|---|---|
| Full Name | Duda |
| ID | 7500 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | Portugal |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
51
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
71
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
90
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
84
Shot Power
69
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
89
Swerve
64
Header
65
Jump
83
Technique
77
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- Shooting from Distance
| Name | Duda |
|---|---|
| Full Name | Duda |
| ID | 7500 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | Portugal |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

