75 Duda PES 2009
| Name | Duda |
|---|---|
| Full Name | Duda |
| ID | 7500 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
51
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
67
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
80
Shot Power
69
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
89
Swerve
64
Header
69
Jump
78
Technique
77
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Passing
- Shooting from Distance
| Name | Duda |
|---|---|
| Full Name | Duda |
| ID | 7500 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
