68 El Ahmadi PES 2008
| Name | El Ahmadi |
|---|---|
| Full Name | Karim El Ahmadi |
| ID | 9169 |
| Nationality | Morocco |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
56
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
77
Agility
82
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
62
Header
75
Jump
84
Technique
70
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | El Ahmadi |
|---|---|
| Full Name | Karim El Ahmadi |
| ID | 9169 |
| Nationality | Morocco |
| Club | FC Twente |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
