74 Endo PES 2008
| Name | Endo |
|---|---|
| ID | 250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
65
Defence
70
Body Balance
73
Stamina
82
Top Speed
72
Acceleration
74
Response
76
Agility
81
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
79
Shot Power
73
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
83
Swerve
68
Header
75
Jump
82
Technique
68
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Passing
- Centre
| Name | Endo |
|---|---|
| ID | 250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
