73 Endo PES 2010
| Name | Endo |
|---|---|
| ID | 250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
63
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
76
Response
73
Agility
80
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
66
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
84
Swerve
70
Header
69
Jump
82
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
6
Condition
Skills
- S02 Passer
- S04 PK Taker
- Playmaking
- Centre
| Name | Endo |
|---|---|
| ID | 250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
