71 Endo PES 2009
| Name | Endo |
|---|---|
| ID | 250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
60
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
76
Response
70
Agility
80
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
84
Swerve
70
Header
71
Jump
83
Technique
68
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Penalties
| Name | Endo |
|---|---|
| ID | 250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
