84 Fillco (Figo) PES 2010
| Name | Fillco |
|---|---|
| Real Name | Figo |
| Full Name | Luís Figo |
| ID | 66376 |
| Real ID | 840 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
55
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
80
Acceleration
83
Response
76
Agility
98
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
85
Shot Power
73
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
85
Swerve
65
Header
72
Jump
92
Technique
85
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition
Skills
- S02 Passer
- S04 PK Taker
- S19 Quick Scissors Dribble
- S20 Scooping
- P07 Mazing Run
- P12 Incisive Run
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Side
| Name | Fillco |
|---|---|
| Real Name | Figo |
| Full Name | Luís Figo |
| ID | 66376 |
| Real ID | 840 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
