59 Granero PES 2008
| Name | Granero |
|---|---|
| Full Name | Esteban Granero |
| ID | 37186 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
51
Defence
70
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
69
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
70
Shot Power
69
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
62
Swerve
64
Header
68
Jump
74
Technique
70
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Granero |
|---|---|
| Full Name | Esteban Granero |
| ID | 37186 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
