75 Granero PES 2010
| Name | Granero |
|---|---|
| Full Name | Esteban Granero |
| ID | 37186 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
51
Defence
75
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
78
Agility
83
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
75
Shot Power
70
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
84
Swerve
64
Header
68
Jump
83
Technique
70
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- Tactical Dribbling
| Name | Granero |
|---|---|
| Full Name | Esteban Granero |
| ID | 37186 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
