70 Granero PES 2009
| Name | Granero |
|---|---|
| Full Name | Esteban Granero |
| ID | 37186 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
51
Defence
75
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
74
Agility
82
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
72
Shot Power
70
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
80
Swerve
64
Header
68
Jump
81
Technique
70
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
| Name | Granero |
|---|---|
| Full Name | Esteban Granero |
| ID | 37186 |
| Nationality | Spain |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
