84 Gudbonsen (Gudjohnsen) PES 2009
| Name | Gudbonsen |
|---|---|
| Real Name | Gudjohnsen |
| Full Name | Eidur Gudjohnsen |
| ID | 67446 |
| Real ID | 1910 |
| Nationality | Iceland |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
56
Defence
82
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
79
Acceleration
85
Response
75
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
80
Shot Power
88
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
81
Header
83
Jump
84
Technique
81
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
92
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Post Player
- Outside of the Boot
| Name | Gudbonsen |
|---|---|
| Real Name | Gudjohnsen |
| Full Name | Eidur Gudjohnsen |
| ID | 67446 |
| Real ID | 1910 |
| Nationality | Iceland |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players