76 Gudjohnsen PES 2010
| Name | Gudjohnsen |
|---|---|
| Full Name | Eidur Gudjohnsen |
| ID | 1910 |
| Nationality | Iceland |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
56
Defence
79
Body Balance
81
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
78
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
76
Shot Power
85
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
78
Header
80
Jump
81
Technique
76
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- P16 Dummy Runner
- Positioning
- Post Player
| Name | Gudjohnsen |
|---|---|
| Full Name | Eidur Gudjohnsen |
| ID | 1910 |
| Nationality | Iceland |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
