85 Gudjohnsen PES 2008
| Name | Gudjohnsen |
|---|---|
| Full Name | Eidur Gudjohnsen |
| ID | 1910 |
| Nationality | Iceland |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
54
Defence
82
Body Balance
81
Stamina
85
Top Speed
79
Acceleration
88
Response
75
Agility
85
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
80
Shot Power
93
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
81
Header
83
Jump
84
Technique
81
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
92
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Post Player
| Name | Gudjohnsen |
|---|---|
| Full Name | Eidur Gudjohnsen |
| ID | 1910 |
| Nationality | Iceland |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
