78 Gulangiala (Guardiola) PES 2008
| Name | Gulangiala |
|---|---|
| Real Name | Guardiola |
| ID | 66393 |
| Real ID | 857 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
66
Defence
68
Body Balance
72
Stamina
70
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
72
Agility
80
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
75
Shot Power
70
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
83
Swerve
60
Header
67
Jump
89
Technique
65
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Passing
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Gulangiala |
|---|---|
| Real Name | Guardiola |
| ID | 66393 |
| Real ID | 857 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
