90 Gulangiala (Guardiola) PES 2010
| Name | Gulangiala |
|---|---|
| Real Name | Guardiola |
| ID | 66393 |
| Real ID | 857 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
74
Defence
73
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
84
Response
75
Agility
84
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
94
Short Pass Accuracy
84
Short Pass Speed
99
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
83
Swerve
64
Header
69
Jump
89
Technique
60
Aggression
86
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- P08 Pinpoint Pass
- Playmaking
- Centre
| Name | Gulangiala |
|---|---|
| Real Name | Guardiola |
| ID | 66393 |
| Real ID | 857 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
