88 Gulangiala (Guardiola) PES 2009
| Name | Gulangiala |
|---|---|
| Real Name | Guardiola |
| ID | 66393 |
| Real ID | 857 |
| Nationality | Spain |
| Club | Romania |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 142 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
70
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
79
Response
79
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
94
Short Pass Accuracy
84
Short Pass Speed
97
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
83
Swerve
64
Header
69
Jump
88
Technique
67
Aggression
86
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Passing
- Centre
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Gulangiala |
|---|---|
| Real Name | Guardiola |
| ID | 66393 |
| Real ID | 857 |
| Nationality | Spain |
| Club | Romania |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 142 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
