78 Guti PES 2008
| Name | Guti |
|---|---|
| ID | 1981 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
56
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
84
Top Speed
77
Acceleration
78
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
91
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
74
Shot Power
78
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
75
Swerve
73
Header
78
Jump
85
Technique
76
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Passing
| Name | Guti |
|---|---|
| ID | 1981 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
