83 Guti PES 2010
| Name | Guti |
|---|---|
| ID | 1981 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
52
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
70
Top Speed
71
Acceleration
78
Response
73
Agility
84
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
95
Short Pass Accuracy
87
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
74
Shot Power
82
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
75
Swerve
73
Header
75
Jump
91
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S20 Scooping
- S21 Super Sub
- Playmaking
| Name | Guti |
|---|---|
| ID | 1981 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
