76 Guti PES 2009
| Name | Guti |
|---|---|
| ID | 1981 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
52
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
72
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
97
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
74
Shot Power
78
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
75
Swerve
73
Header
75
Jump
91
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Passing
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Guti |
|---|---|
| ID | 1981 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Madrid C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
