73 Hart PES 2008
| Name | Hart |
|---|---|
| Full Name | Joe Hart |
| ID | 34827 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester City |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
81
Body Balance
66
Stamina
60
Top Speed
63
Acceleration
81
Response
65
Agility
53
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
72
Jump
49
Technique
59
Aggression
65
Mentality
76
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hart |
|---|---|
| Full Name | Joe Hart |
| ID | 34827 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester City |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
