79 Hart PES 2009
| Name | Hart |
|---|---|
| Full Name | Joe Hart |
| ID | 34827 |
| Nationality | England |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
78
Defence
83
Body Balance
58
Stamina
66
Top Speed
69
Acceleration
86
Response
68
Agility
53
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
77
Jump
49
Technique
59
Aggression
65
Mentality
83
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hart |
|---|---|
| Full Name | Joe Hart |
| ID | 34827 |
| Nationality | England |
| Club | Man Blue |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
