81 Hart PES 2010
| Name | Hart |
|---|---|
| Full Name | Joe Hart |
| ID | 34827 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands City |
| National Team | England |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
85
Body Balance
62
Stamina
69
Top Speed
73
Acceleration
86
Response
73
Agility
53
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
80
Shot Power
45
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
55
Header
77
Jump
52
Technique
59
Aggression
65
Mentality
84
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Hart |
|---|---|
| Full Name | Joe Hart |
| ID | 34827 |
| Nationality | England |
| Club | West Midlands City |
| National Team | England |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

