68 I. Bangua (Ismael Bangour) PES 2009
| Name | I. Bangua |
|---|---|
| Real Name | Ismael Bangour |
| Full Name | Ismaël Bangoura |
| ID | 97668 |
| Real ID | 32132 |
| Nationality | Guinea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training2 |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
35
Defence
67
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
70
Response
85
Agility
79
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
82
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
62
Swerve
70
Header
81
Jump
77
Technique
80
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | I. Bangua |
|---|---|
| Real Name | Ismael Bangour |
| Full Name | Ismaël Bangoura |
| ID | 97668 |
| Real ID | 32132 |
| Nationality | Guinea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training2 |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
