70 I. Bangua (Ismael Bangour) PES 2010
| Name | I. Bangua |
|---|---|
| Real Name | Ismael Bangour |
| Full Name | Ismaël Bangoura |
| ID | 97668 |
| Real ID | 32132 |
| Nationality | Guinea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Guinea |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
42
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
77
Response
85
Agility
81
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
82
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
70
Swerve
70
Header
81
Jump
77
Technique
80
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
| Name | I. Bangua |
|---|---|
| Real Name | Ismael Bangour |
| Full Name | Ismaël Bangoura |
| ID | 97668 |
| Real ID | 32132 |
| Nationality | Guinea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Guinea |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
