69 Ismaël Bangoura PES 2008
| Name | Ismaël Bangoura |
|---|---|
| Full Name | Ismaël Bangoura |
| ID | 32132 |
| Nationality | Guinea |
| Club | FC Dynamo Kiev |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
35
Defence
67
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
73
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
82
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
62
Swerve
70
Header
81
Jump
77
Technique
80
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ismaël Bangoura |
|---|---|
| Full Name | Ismaël Bangoura |
| ID | 32132 |
| Nationality | Guinea |
| Club | FC Dynamo Kiev |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
