70 Inahara PES 2009
| Name | Inahara |
|---|---|
| Full Name | Junichi Inamoto |
| ID | 65784 |
| Real ID | 248 |
| Nationality | Japan |
| Club | Sweden |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 142 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
70
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
76
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
81
Shot Power
74
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
66
Header
74
Jump
75
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Centre
- Sliding Tackle
| Name | Inahara |
|---|---|
| Full Name | Junichi Inamoto |
| ID | 65784 |
| Real ID | 248 |
| Nationality | Japan |
| Club | Sweden |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 142 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
