76 Inamoto PES 2010
| Name | Inamoto |
|---|---|
| Full Name | Junichi Inamoto |
| ID | 248 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
69
Defence
78
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
81
Shot Power
72
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
69
Swerve
68
Header
74
Jump
75
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
- Centre
| Name | Inamoto |
|---|---|
| Full Name | Junichi Inamoto |
| ID | 248 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
