70 Inamoto PES 2008
| Name | Inamoto |
|---|---|
| Full Name | Junichi Inamoto |
| ID | 248 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
66
Defence
79
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
75
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
80
Shot Power
74
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
66
Header
74
Jump
75
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Long Throw
| Name | Inamoto |
|---|---|
| Full Name | Junichi Inamoto |
| ID | 248 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
