67 Inler PES 2008
| Name | Inler |
|---|---|
| Full Name | Gökhan Inler |
| ID | 35495 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese |
| National Team | Switzerland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
56
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
81
Shot Power
68
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
75
Jump
75
Technique
70
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Inler |
|---|---|
| Full Name | Gökhan Inler |
| ID | 35495 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese |
| National Team | Switzerland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 88 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

