72 Inler PES 2009
| Name | Inler |
|---|---|
| Full Name | Gökhan Inler |
| ID | 35495 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | Switzerland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
72
Defence
79
Body Balance
85
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
81
Shot Power
70
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
73
Swerve
72
Header
75
Jump
77
Technique
67
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
- Marking
- Covering
| Name | Inler |
|---|---|
| Full Name | Gökhan Inler |
| ID | 35495 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | Switzerland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 88 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

