83 Inler PES 2010
| Name | Inler |
|---|---|
| Full Name | Gökhan Inler |
| ID | 35495 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | Switzerland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
74
Defence
80
Body Balance
85
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
82
Response
77
Agility
79
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
81
Shot Power
72
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
73
Swerve
72
Header
78
Jump
81
Technique
67
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
84
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S09 Covering
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Inler |
|---|---|
| Full Name | Gökhan Inler |
| ID | 35495 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | Switzerland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 88 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

