68 Juan Mata PES 2008
| Name | Juan Mata |
|---|---|
| Full Name | Juan Mata |
| ID | 36766 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia CF |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
40
Defence
65
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
71
Response
85
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
73
Shot Power
70
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
81
Swerve
62
Header
71
Jump
80
Technique
74
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Juan Mata |
|---|---|
| Full Name | Juan Mata |
| ID | 36766 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia CF |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
