81 Juan Mata PES 2010
| Name | Juan Mata |
|---|---|
| Full Name | Juan Mata |
| ID | 36766 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | Spain |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
46
Defence
75
Body Balance
84
Stamina
82
Top Speed
85
Acceleration
79
Response
86
Agility
83
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
77
Shot Power
84
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
82
Swerve
75
Header
74
Jump
85
Technique
82
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
- Positioning
- Side
| Name | Juan Mata |
|---|---|
| Full Name | Juan Mata |
| ID | 36766 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | Spain |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

