76 Juan Mata PES 2009
| Name | Juan Mata |
|---|---|
| Full Name | Juan Mata |
| ID | 36766 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
43
Defence
73
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
85
Agility
83
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
74
Shot Power
81
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
81
Swerve
73
Header
74
Jump
81
Technique
77
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
| Name | Juan Mata |
|---|---|
| Full Name | Juan Mata |
| ID | 36766 |
| Nationality | Spain |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
